IMIA_CLUB
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
IMIA_CLUB


 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Συνθήκη ειρήνης με DeLe

Πήγαινε κάτω 
+2
Stev_R
axristos
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
opaopaop
Επισκέπτης




Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΚυρ Μάης 11, 2008 8:12 pm

Καλησπέρα,

Χαιρετίζω την υπερήφανη συμμαχία των "ΙΜΙΑ". Εμείς, η συμμαχία της Δελφικής Αμφικτυονίας (DeLe), ανέκαθεν πιστεύαμε στα ιδανικά της συνεργασίας, της ανάπτυξης του εμπορίου και της ευγενούς άμιλλας μεταξύ των παικτών και συμπαικτών. Πρόσφατα ένα μέλος μας, ο "anaxarsis", δέχθηκε επανειλημμένα επιθέσεις από τον συμπαίκτη σας τον "Axristos". Παρά τις προσπάθειές μας για ειρηνική επίλυση της διαφοράς, οι επιθέσεις επαναλήφθηκαν. Πιστεύοντας πάντα στην ειρήνη, έναν από τα ύψιστα ιδανικά της ανθρωπότητας, επικοινωνήσαμε με τον διπλωμάτη σας ζητώντας τη σύναψη συνθήκης ειρήνης. Δυστυχώς όμως απάντηση δεν έχουμε λάβει. Θεωρώντας καλοπροαίρετα ότι ίσως ο Διπλωμάτης σας βρίσκεται σε διακοπές, σας γράφουμε εδώ, στο φόρουμ σας, καθώς θεωρούμε ότι η υπερήφανη συμμαχία σας δεν έχει καταληφθεί από παραλογισμό και προτιμά το μονοπάτι της ειρήνης, την στιγμή μάλιστα που έχει τη δυνατότητα να το επιλέξει.

Στέλνουμε φιλικούς χαιρετισμούς πιστεύοντας ότι οι κάτοικοι των Ιμίων θα επιλέξουν με σωφροσύνη την ανάπτυξη και την ευημερία για το λαό τους.

Φιλικοί χαιρετισμοί,
opaopaopa

Αρχηγός DeLe
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
axristos
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
axristos


Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ηλικία : 51
Registration date : 01/05/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΤετ Μάης 14, 2008 2:08 am

Αγαπητέ οπαοπαοπα,
Δεν θα απαντήσω εκ μέρους της συμμαχίας αλλα για λογαριασμό του εαυτού μου.
Ο αναχαρσις για τον οποίο μιλάτε , είναι προκλητικά τσαμπατζής και παράσιτο στο νησί μου.
Αν τον είχατε στο νησί σας θα τον είχατε κοπανίσει εις διπλούν, εσείς οι ίδιοι.
Λυπάμαι για λογαριασμό του που συνεχίζει την ίδια τακτική.
Προσπάθησα να του το εξηγήσω αλλά δεν παίρνει από λόγια.
Φιλικά Αχρ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stev_R
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Stev_R


Αριθμός μηνυμάτων : 52
Location : SilverTown Athens
Registration date : 16/04/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΤετ Μάης 14, 2008 10:37 am

Ws diplwmatis twn IMIA CLUB..

Exw na dilwsw oti exw dextei para polles protaseis sinergasias gia sinthiki eirinis apo ton diplwmati tis Delle
kai tis exw aporipsei OLES..

kai sas exw apantisei se OLES tis aporipseis
O logos einai pws oso swsti einai i simperifora twn paidiwn tis simaxias sas ... toso proklitiki einai i simperifora tou siggekrimenou melous sas..

Se kathe prospathia proseggisis itan eristikos ..
Kai opws sas exw anaferei itan adiaforos kai stis katatheseis sta nisia mas

Opote to problima gia emas den einai i simaxia DELE alla o siggekrimenos paixtis..
Afou omws ton stirizete.. stirizoume kai emeis tis theseis mas.. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Voic
Επισκέπτης




Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΤετ Μάης 14, 2008 11:52 am

Οκ, εντάξει.
Και εμείς έχουμε αποικίες που έχουν άτομα που δεν κάνουν καθόλου ή ελάχιστη προσφορά σε ξύλο για αναβάθμιση των πόρων του νησιού. Και τι σημαίνει αυτό δηλαδή; Οτι θα κάνουμε επίθεση σε όλους;

Και, συγνώμη κι' όλας, αλλά μαζέψου λίγο... Το "νησί μου"? Ποιός είσαι, ο Νιάρχος; Για να ξέρουμε δηλαδή... Είναι 16 αποικίες σε 1 νησί. Αν εσυ την έχεις δει ιδιοκτήτης...

Τέλος, εδώ είμαστε για να περάσουμε ευχάριστα λίγη ώρα απο την μέρα μας. Αν ο καθένας θέλει να βγάλει τα κόμπλεξ και προσπαθεί να το παίξει το αφεντικό της παρέας είναι πρόβλημα του.

Κρίμα, θα μπορούσαμε να παίζουμε ειρηνικά ή ακόμα να κάνουμε πολέμους, αλλά χωρίς τέτοια κακία....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opaopaop
Επισκέπτης




Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προς τα μέλη της IMIA.   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΤετ Μάης 14, 2008 12:21 pm

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς επικαλείστε ειρηνικές διαθέσεις, όταν αρνηθήκατε να απαντήσετε στο παραπάνω θέμα που έθεσα, και ασχοληθήκατε με αυτό, μόνο όταν αποφασίσαμε να στείλουμε 5 καρυδότσουφλα. Θα πρέπει δηλαδή να ενεργοποιήσουμε ολόκληρη τη συμμαχία μας για να φτάσουμε σε επίπεδο σοβαρού διαλόγου;

Ποιες ήταν οι κινήσεις σας αγαπητοί εκπρόσωποι για να λυθεί το πρόβλημά σας; Ενημερώσατε ποτέ τη συμμαχία μας, ότι έχετε πρόβλημα με συγκεκριμένο παίκτη μας; Γιατί όταν επικοινώνησα μαζί σας, δεν αναφέρατε το συγκεκριμένο πρόβλημα; Στην επικοινωνία μου μαζί σας έλαβα από τον Άχρηστο το παρακάτω μήνυμα:
axristos έγραψε:
Την καλησπέρα μου,
εσύ σαν τι μιλάς? Αν είσαι διπλωμάτης θα σε παρακαλούσα να μιλήσεις με τον διπλωμάτη της συμμαχίας μου.
Δεν πιστεύω όμως ότι 3000 κρύσταλλο είναι αιτία πολέμου ΛΟΛ Razz
Φιλικά
Αχρ.
Από τον Διπλωμάτη σας έλαβα μία απάντηση παρομοίου επιπέδου:
Stev_R έγραψε:
gia sou file mou..
eimaste wraia simaxia.. eisaste wraia simaxia.. alla ksekinisame me antiparatheseis & psilokontroules!!!!
Smile
toulaxiston den exei xontrinei to pragma akoma..
Smile
Κι αυτή είναι η μόνη απάντηση που έχω λάβει από μέρους του. Θεωρείτε ότι αυτά συμβαδίζουν με αυτά που επικαλείται ο Διπλωμάτης σας και ο Άχρηστος τώρα; Από το Σάββατο εκρεμμεί αίτηση για υπογραφή συνθήκης ειρήνης. Αν είχε απαντήθει έστω και αρνητικά, δεν θα εκρεμμούσε ακόμα η αίτηση στην ingame σελίδα της συμμαχίας σας. Επειδή δεν έλαβα απάντηση, μίλησα δημόσια στο δικό σας φόρουμ. Όπως θα παρατηρήσατε φίλοι της συμμαχίας των ΙΜΙΑ, ο διπλωμάτης σας μόλις σήμερα δέχθηκε να απαντήσει στο ερώτημα μου, κι ας ισχυρίζεται το αντίθετο.

Τι ακριβώς επιθυμείτε; Συμβαδίζουν οι δικές σας επιθυμίες με των εκπροσώπων σας; Είναι τίμιο, άλλα να επικαλούνται και άλλα να πράττουν; Τι έκαναν για να λυθεί πραγματικά το πρόβλημα, αν όντως ο anaxarsis δεν συμβάλλει αρκετά; Γιατί δεν με ενημέρωσαν όταν επικοινώνησα μαζί τους και μου έστειλαν τις παραπάνω απαντήσεις; Γιατί δεν απάντησαν στο παρόν θέμα, παρά μόνο όταν είδαν 5 καρυδότσουφλα μας να ταξιδεύουν προς το λιμάνι του Αχρήστου;

Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOxxx
Admin
Admin



Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 37
Registration date : 15/04/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΤετ Μάης 14, 2008 7:11 pm

δεν ξερω τι λες...αλλα εγω παντως ειδα που στο ειπαν και απο εδω οτι το προβλημα ειναι η συμπεριφορα του anarxasis.οποτε ειμαι σιγουρη οτι στο εχουν πει και μεσω πμ. Wink οποτε μην λες μονο αυτα που θες να πεις...ειμαστε εμπειροι παιχτες και απο τετοια κολπακια ξερουμε και εμεις!!!ιδη με αυτο μας εδειξες τις τοσο "φιλικες" σου τασεις!στο λεμε τωρα λοιπον (ξανα) μπας και το εμπεδωσετε!!!ΑΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΤΑΣΗ Ο ANARXASIS ΚΑΙ ΑΣ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΧΩΝΕΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΜΑΣ ΓΤ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!δλδ ειναι ο ξυπνιος οταν εγω εχω (οπως και αλλοι αλλα μιλαω για τον εαυτο μου τωρα) εχω βαλει συνολο 35000 ξυλο και αυτος ουτε καν 3000 και απολαμβανει τα αγαθα????και λιγα του εχουμε κανει!!!και εγω προσωπικα ειναι να μην αρχισω...δεν το εχω κανει ακομα!!!για αυτο λοιπον συμαζευτιτε και μεσα σε 5 μερες να εχει φτασει τις εισφορες μας παρακαλω γτ απλα θα τον λιωνουμε συνεχεια!!!σhμερα νομιζω πρεπει να χασατε αρκετα απο τα καρυδότσουφλα σας ε?


Παράθεση :
Οκ, εντάξει.
Και εμείς έχουμε αποικίες που έχουν άτομα που δεν κάνουν καθόλου ή ελάχιστη προσφορά σε ξύλο για αναβάθμιση των πόρων του νησιού. Και τι σημαίνει αυτό δηλαδή; Οτι θα κάνουμε επίθεση σε όλους;

Και, συγνώμη κι' όλας, αλλά μαζέψου λίγο... Το "νησί μου"? Ποιός είσαι, ο Νιάρχος; Για να ξέρουμε δηλαδή... Είναι 16 αποικίες σε 1 νησί. Αν εσυ την έχεις δει ιδιοκτήτης...

Τέλος, εδώ είμαστε για να περάσουμε ευχάριστα λίγη ώρα απο την μέρα μας. Αν ο καθένας θέλει να βγάλει τα κόμπλεξ και προσπαθεί να το παίξει το αφεντικό της παρέας είναι πρόβλημα του.

Κρίμα, θα μπορούσαμε να παίζουμε ειρηνικά ή ακόμα να κάνουμε πολέμους, αλλά χωρίς τέτοια κακία....

The Voic αρχικα να σου πω οτι εδω ομως ειναι το ΔΙΚΟ ΜΑΣ φορουμ σε περιπτωση που το εχεις ξεχασει και σε παρακαλω να αλλαξεις υφος!!!το νησι σωστα το εθεσε ετσι...δλδ τι επρεπε να πει"στο νησακι με τις ταδε συντεταγμενες υπαρχει ενας ταραξιας κλπ κλπ ?ελα τωρα που δεν καταλαβες με ποια ενοια το ειπε!!!
επισεις εσυ αν καθεσε και δεχεσε τυπακια που να μην κανουν εισφορες ξαθολου ενω εσυ εχεις σκασει χιλιαδες ξυλο και απολαμβανουν αυτοι τσαμπε τα αγαθα και σε ειρωνευοντε κιολας τι να σου πω!μπραβο σου...μην ξεχασεις φευγωντας να τους πεις και ευχαρηστω!!!ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΥΠΑΚΙΑ ΤΑ ΛΙΩΝΩ ΠΑΝΤΩΣ αν δεν βαζουν μυαλο! Rolling Eyes

ps:και σταματιστε να κανετε παιδιαρισματα στο τσατ μας!!!
"φιλικα" SOxxx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opaopaop
Επισκέπτης




Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΤετ Μάης 14, 2008 7:28 pm

Αγαπητέ Soxx!

Δεν μου απάντησες! Γιατί δεν με ενημερώσατε για το πρόβλημα; Γιατί δεν απαντήσατε εδώ δημοσίως; Γιατί μόλις σήμερα μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε. Σας μιλώ με ευγένεια και εισπράττω ειρωνεία. Γιατί δεν προσπαθήσατε καν να λύσετε το ζήτημα ειρηνικά; Τι θα πει έχεις βάλει 35.000 ξύλο; Πόσο καιρό είσαι στο νησί εσύ και πόσο αυτός; Τι επίπεδο είναι η πόλη του; Ανεβάστε εδώ εικόνα με τις εισφορές του νησιού για να αποδείξετε τα των ισχυρισμών σας.
Ποια ήταν η συμπεριφορά σας απέναντι στις δικές μου ευγενικές παρακλήσεις για να συνεννοηθούμε; Θεωρείτε ότι από αδυναμία επιδιώκουμε το διάλογο; Εσείς δυστυχώς μονό υπό την πίεση των όπλων απαντάτε. Τόσες μέρες βρίσκεται εδώ το θέμα μου. Τώρα μόλις αξιώθηκα να δω κάποιου είδους απάντηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opaopaop
Επισκέπτης




Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΤετ Μάης 14, 2008 7:51 pm

Αγαπητέ Soxx!

Δεν φοβόμαστε τον δημόσιο διάλογο. Μεταφέρω πρώτα το δικό σου μήνυμα για μην υπάρχει τίποτα κρυφό και για να γνωρίζουν όλοι πώς εκπροσωπούνται:
Soxx έγραψε:
ok ta exoume pei kai ksana pei...
tha to pw ortha kofta!an alaksei sumperifora o anarxaseis kai efoson mesa se 4 meres exei kanei dwrees oses exoume kanei emeis tote mallon tha ta vroume...an pali oxi mpwreite kai na ton dioksete gt oi prakseis tou varenoun kai esas dustixos!!!
filika SOxxx
ps:twra sigoura den tha mpwreite na peite oti den apanthsame. Wink

Το αν το ύφος της απάντησης είναι συναινετικό και βοηθάει στην επίλυση ενός ζητήματος, ας το κρίνουν οι συμπαίκτες σας. Σας ζητώ λοιπόν να αποδείξετε τους ισχυρισμούς σας. Ανεβάστε στο φόρουμ εικόνες που να δείχνουν τις εισφορές σε κάθε νησί. Ας δούμε λοιπόν πόσο λιγότερες είναι αυτές οι εισφορές που να δικαιολογούν αυτήν την κατάσταση.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
axristos
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
axristos


Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ηλικία : 51
Registration date : 01/05/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΤετ Μάης 14, 2008 7:57 pm

The Voic έγραψε:
Οκ, εντάξει.
Και εμείς έχουμε αποικίες που έχουν άτομα που δεν κάνουν καθόλου ή ελάχιστη προσφορά σε ξύλο για αναβάθμιση των πόρων του νησιού. Και τι σημαίνει αυτό δηλαδή; Οτι θα κάνουμε επίθεση σε όλους;

Και, συγνώμη κι' όλας, αλλά μαζέψου λίγο... Το "νησί μου"? Ποιός είσαι, ο Νιάρχος; Για να ξέρουμε δηλαδή... Είναι 16 αποικίες σε 1 νησί. Αν εσυ την έχεις δει ιδιοκτήτης...

Τέλος, εδώ είμαστε για να περάσουμε ευχάριστα λίγη ώρα απο την μέρα μας. Αν ο καθένας θέλει να βγάλει τα κόμπλεξ και προσπαθεί να το παίξει το αφεντικό της παρέας είναι πρόβλημα του.

Κρίμα, θα μπορούσαμε να παίζουμε ειρηνικά ή ακόμα να κάνουμε πολέμους, αλλά χωρίς τέτοια κακία....

Αγαπητέ μου voic,
Όταν μιλάω για το νησί μου ... = το νησί που κατοικώ.(δεν είναι δικό μου) Το χρησιμοποιούμε και στην καθομιλουμένη , αλλά βλέπεις άλλος βγάζει τα κόμλεξ του και άλλος παρανοεί τα λεγόμενα μου. Αν εσύ και η παρέα σου δεν καταλαβαίνετε τότε εγώ δεν μπορώ να σας βοηθήσω σε τπτ, λυπάμαι.
Στο νησί που κατοικώ λοιπόν δεν κάνω κουμάντο εγώ , ούτε κανένας άλλος - για ρίξε μια ματιά να δείς πως ζούνε αρμονικά και άλλες πόλεις από άλλες συμμαχίες....
Δεν μπορώ να καταλάβω που διαπίστωσες κακία στα λεγόμενα μου. Μην ξεχνάς ότι παιχνίδι παίζουμε και ο καθένας κάνει ότι θέλει με σκοπό την διασκέδαση.
Το ότι κάνω πόλεμο στον δικό σας δεν σημαίνει ότι του κρατάω κακία, ή την βγάζω όλη πάνω του. Απλά πλακίτσα κάνω μαζί του τίποτε άλλο, τίποτε περισσότερο.

Κλείνοντας να κάνω και μια ερώτηση που την έχω απορία μεγάλη Razz

ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΑΣ ΠΩΣ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ?????
lol! afro lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opaopaop
Επισκέπτης




Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΤετ Μάης 14, 2008 8:14 pm

Αγαπητέ Άχρηστε!

Ας παραδεχθούμε. Σας τη χάλασε που έκανε αποικία στο νησί. Έχετε δικούς σας με χαμηλότερες εισφορές. Παραδεχθείτε το, κι ας μην κοροϊδεύετε τους συμπαίκτες σας για τους λόγους που του επιτίθεστε. Κρίμα δεν είναι να κοροϊδεύεστε; Γιατί αν δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή έστω και ένας δικός σας -που δεν είναι μόνο ένας- που που να έχει χαμηλότερες εισφορές από τον anaxarsis, κοροϊδεύεστε μεταξύ σας. Εμείς έχουμε κάθε καλή διάθεση να σου δώσουμε και άλλες επιλογές από το να περάσεις όλο το υπόλοιπο game φτιάχνοντας καράβια. Την επιλογή την κάνεις εσύ. Εμείς έχουμε την καλή προαίρεση. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
axristos
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
axristos


Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ηλικία : 51
Registration date : 01/05/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΤετ Μάης 14, 2008 8:38 pm

opaopaop έγραψε:
Αγαπητέ Άχρηστε!

Ας παραδεχθούμε. Σας τη χάλασε που έκανε αποικία στο νησί. Έχετε δικούς σας με χαμηλότερες εισφορές. Παραδεχθείτε το, κι ας μην κοροϊδεύετε τους συμπαίκτες σας για τους λόγους που του επιτίθεστε. Κρίμα δεν είναι να κοροϊδεύεστε; Γιατί αν δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή έστω και ένας δικός σας -που δεν είναι μόνο ένας- που που να έχει χαμηλότερες εισφορές από τον anaxarsis, κοροϊδεύεστε μεταξύ σας. Εμείς έχουμε κάθε καλή διάθεση να σου δώσουμε και άλλες επιλογές από το να περάσεις όλο το υπόλοιπο game φτιάχνοντας καράβια. Την επιλογή την κάνεις εσύ. Εμείς έχουμε την καλή προαίρεση. Very Happy

Συνθήκη ειρήνης με DeLe 96796911

Ειδού οι αποδείξεις....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
axristos
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
axristos


Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ηλικία : 51
Registration date : 01/05/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΤετ Μάης 14, 2008 8:39 pm

Αγαπητέ οπα-οπα για ξανακοίτα το επίπεδό του ΚΑΛΥΤΕΡΑ
Και πάλι δεν είναι εκεί το θέμα, ότι γίνεται γίνεται για πλάκα , για διασκέδαση, εσείς το πήρατε κάπως
στραβά το θέμα. Μια θα κερδίζω εγώ μια ο ανάχαρσις , έτσι είναι το παιχνίδι... Τώρα αν εσείς (έχετε χρήμα) και θέλετε να στέλνετε πλοία καλοδεχούμενα είναι Razz , δεν μπορώ να το αποφύγω ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opaopaop
Επισκέπτης




Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΤετ Μάης 14, 2008 8:56 pm

και 3000 χιλιάδες κρύσταλλα που του πήρες, πάει στα 8000. Για κάποιον που χρησιμοποιεί μόλις 80 εργάτες, μια χαρά είναι. Θέλω να ξέρω από αν είναι από λατομείο ή οτιδήποτε και να γνωρίζω τι συμβαίνει με τις υπόλοιπες πρώτες ύλες. Μπορεί να έχετε επιλέξει το χαμηλότερο.

Σε κάθε περίπτωση, είναι αδικαιολόγητο το γεγονός ότι αποδέχεσαι αυτό το διάλογο μόνο αφού σου στείλαμε 5 πλοία. Ίσως, όμως, έστω και με αυτόν τον τρόπο συζητώντας, βρούμε λύση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
axristos
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
axristos


Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ηλικία : 51
Registration date : 01/05/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΤετ Μάης 14, 2008 9:06 pm

opaopaop έγραψε:
και 3000 χιλιάδες κρύσταλλα που του πήρες, πάει στα 8000. Για κάποιον που χρησιμοποιεί μόλις 80 εργάτες, μια χαρά είναι. Θέλω να ξέρω από αν είναι από λατομείο ή οτιδήποτε και να γνωρίζω τι συμβαίνει με τις υπόλοιπες πρώτες ύλες. Μπορεί να έχετε επιλέξει το χαμηλότερο.

Σε κάθε περίπτωση, είναι αδικαιολόγητο το γεγονός ότι αποδέχεσαι αυτό το διάλογο μόνο αφού σου στείλαμε 5 πλοία. Ίσως, όμως, έστω και με αυτόν τον τρόπο συζητώντας, βρούμε λύση.

ΛΟΛ ωραία τα υπολογίζεις.... θα βγω να χρωστά κιόλας έτσι????
Η φωτό είναι από την τρίτη του πόλη στο πριονιστήριο και στο κρασάκι δεν πάει πίσω 3ος από το τέλος - μόνο που περνάει έναν δικό μας τον stelios-7- , ο οποίος είναι "ειδική περίπτωση" -- δεν μπορώ να αναφερθώ στο πρόσωπό του περισσότερο.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opaopaop
Επισκέπτης




Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΤετ Μάης 14, 2008 9:15 pm

Θέλω να έχω πλήρη εικόνα της κατάστασης. Επίσης να σου θυμήσω την απάντηση σου όταν σε ρώτησα σχετικά:
axristos έγραψε:
Την καλησπέρα μου,
εσύ σαν τι μιλάς? Αν είσαι διπλωμάτης θα σε παρακαλούσα να μιλήσεις με τον διπλωμάτη της συμμαχίας μου.
Δεν πιστεύω όμως ότι 3000 κρύσταλλο είναι αιτία πολέμου ΛΟΛ Razz
Φιλικά
Αχρ.

Και εξήγησέ μου αν αυτή η απάντηση έχει σχέση με ότι λες τώρα. Τι συμπεριφορά είναι αυτή; Δεν μπορώ να πιστέψω ότι είσαι θρασύδειλος κι ότι σαν ανθρωπάκι μαζεύεσαι στο καβούκι σου με λίγα πλοία. Κάτι άλλο θα συμβαίνει. Γιατί δεν μιλούσες έτσι όμορφα και πολιτισμένα πριν την επίθεση; Να σε εμπιστεύομαι και μελλοντικά ή μόνο έτσι μιλάς πολιτισμένα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
axristos
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
axristos


Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ηλικία : 51
Registration date : 01/05/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΤετ Μάης 14, 2008 10:14 pm

opaopaop έγραψε:
Θέλω να έχω πλήρη εικόνα της κατάστασης. Επίσης να σου θυμήσω την απάντηση σου όταν σε ρώτησα σχετικά:
axristos έγραψε:
Την καλησπέρα μου,
εσύ σαν τι μιλάς? Αν είσαι διπλωμάτης θα σε παρακαλούσα να μιλήσεις με τον διπλωμάτη της συμμαχίας μου.
Δεν πιστεύω όμως ότι 3000 κρύσταλλο είναι αιτία πολέμου ΛΟΛ Razz
Φιλικά
Αχρ.

Και εξήγησέ μου αν αυτή η απάντηση έχει σχέση με ότι λες τώρα. Τι συμπεριφορά είναι αυτή; Δεν μπορώ να πιστέψω ότι είσαι θρασύδειλος κι ότι σαν ανθρωπάκι μαζεύεσαι στο καβούκι σου με λίγα πλοία. Κάτι άλλο θα συμβαίνει. Γιατί δεν μιλούσες έτσι όμορφα και πολιτισμένα πριν την επίθεση; Να σε εμπιστεύομαι και μελλοντικά ή μόνο έτσι μιλάς πολιτισμένα;

Ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω.... μην ξεχνάς ότι μέχρι στιγμής κερδίζω , αντιμετωπίζοντας ολόκληρη συμμαχία μόνος μου!!!-- πρόσεχε μην βρεθείς προ εκπλήξεων....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stev_R
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Stev_R


Αριθμός μηνυμάτων : 52
Location : SilverTown Athens
Registration date : 16/04/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΠεμ Μάης 15, 2008 1:05 am

Tha parakalousa ton filo axristo na mas paizei kai emas!!!

axr!! min tous paizeis monos sou reee!!!
theloume ki emeis!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
eliasgr
Μέλος
Μέλος
eliasgr


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Location : ΑΘΗΝΑ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Registration date : 17/04/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΠεμ Μάης 15, 2008 1:23 am

Αγαπητέ επισκέπτη όπαοπαοπ, να σου εκφράσω την αμέριστη συμπάθειά μου για την πρωτοβουλία σου να θέσεις τις σκέψεις σου στο δικό μας φόρουμ!
Είναι κατ' εμέ μία πράξη θάρρους που δείχνει άτομο με αρχές και αξιοπρέπεια. Κάτι που λείπει από αρκετούς μας, σήμερα. Και πιστεύω, βγάζοντας δικά μου συμπεράσματα, ότι λείπει και από τον δικό σας ανάχαρση. Πιστεύω ότι και εσύ είσαι σύμφωνος.... αλλά είναι δύσκολη η παραδοχή.....
Με το συγκεκριμένο μέλος της συμμαχίας σας είμαι γείτονας σε περισσότερα από 2 νησιά. Και τον παρατηρώ από την αρχή του παιχνιδιού... Είναι όντως "τσαμπατζής".... Όποτε μου ζητήσεις μπορώ εύκολα να σου δώσω τις εισφορές του σε κάθε νησί... Δεν θέλω με τα λεγόμενά μου να ρίξω "λάδι στη φωτιά", το αντίθετο.... Προσπαθώ να σε κάνω να καταλάβεις την δική μας ψυχολογική διάθεση, απέναντί του. Εγώ προσωπικά, έχω κρατηθεί με πολλή μεγάλη προσπάθεια για να μην εκφραστώ όπως ο σύμμαχος Αχρ. Και δεν είναι ο φόβος από τα "5 καρυδότσουφλα" που μπορεί να μου στείλει η συμμαχία σας, ως αντίποινα. Έχω δημιουργήσει τις άμυνές μου και θεωρώ ότι δεν είστε απειλή για μένα (έχω 93 πολεμικά πλοία έως τώρα). Και δεν το αναφέρω με υπεροπτικό ύφος, θέλω να καταλάβεις ότι τον λυπάμαι.... Αλλά κι εγώ δεν ξέρω έως πότε θα τον ανέχομαι.
Το καλύτερο θα ήταν να λήξει αυτή η ιστορία, που έχει γίνει λάστιχο, με τον συγκεκριμένο να συμμορφώνεται, όχι στους κανόνες του παιχνιδιού ή της καλής συμπεριφοράς αλλά στους κανόνες ηθικής και στις αξίες που διέπουν εσένα, εμένα και τους λοιπούς, υγειά σκεπτόμενους παίκτες.
Φιλικά
Ηλίας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nesto
Μαθητούδι
Μαθητούδι



Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ηλικία : 33
Location : kymi(evias)
Registration date : 12/04/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ap.sto thema   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΠεμ Μάης 15, 2008 5:59 am

Loipon!!!!!
epeidi den exw anakateftei kaholou sto olo thema logo texnikou(kai prosopikou) provlimatos apofasisa (twra pou vrika pc) na pw ki egw tin gnwmi mou.......
Kat' arxas eimai o arxigos tis symmaxias IMIA_CLUB kai exw kathe dikaioma na epivlithw epi toy thematos......
Tha ithela na milisw me ton arxigo sas prosopika alla epeidi variemai na anoigw pm kai na apantaw as mou steilei 1 pm me to msn toy kai na synenoithoyme apo ekei!!!
Tespa..
mexri na ginei afto tha synenoithoume kai apo edw..
Loipon epidei makrigorw as epistrepsw sto thema..
To provlima tha lythei ean o paixtis sas anaxarsis kanei tis eisfores pou toy analogoyn se kathe nisi!!!!!!
Otan ginei afto na erthete na mas kanete aitisi gia ypersymmaxia..
An den ginei afto epeidi den thelw entaseis tha prospathisw na sygkratisw ta meloi tis symmaxias mou oso mporw..
Mporei na einai apo 1 xronwou(ilias xwris xeimwnes kai kalokalokairia!!!!!! lol! ) ews 45 alla to aima toys vrazei akoma se dytnati fwtia!!!
Afta apo emena...
TO THEMA ELIKSE!!!!!!!!!
an ginoun ta aitimata mou dekta exei kalws...
an oxi kali synexeia..
perimenw pm apo ton arxigo sas......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
eliasgr
Μέλος
Μέλος
eliasgr


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Location : ΑΘΗΝΑ-ΠΑΓΚΡΑΤΙ
Registration date : 17/04/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΠεμ Μάης 15, 2008 9:38 am

ΑΚΥΡΟΝ!!!! Όλα όσα έγραψα εχθές αγαπητέ οπαοπα....
Ίσως λόγω μίας υπέρμετρης ρομαντικής διάθεσης, από μέρους μου και εθελοτυφλώντας, πιστεύοντας ότι έχω να κάνω με σοβαρούς ανθρώπους απέναντί μου, έγραψα ό,τι έγραψα....
Όμως, αργά εχθές το βράδυ, μου αποδείξατε με υπέρμετρο ρεαλισμό τις προθέσεις σας και κατάλαβα ότι και σε αυτή την περίπτωση και σε αυτό το game "τα παιδία παίζει".....
Αφήνω κατά μέρους οποιονδήποτε συναισθηματισμό με διακρίνει και σου δηλώνω ευθαρσώς ότι θα κατέβω κι εγώ στο δικό σας επίπεδο..... Προετοίμασε τον εαυτό σου και προειδοποίησε τους συμμάχους σου.... Συντεταγμένες έχετε και έχω...
Let the games begin!!!

.
Υ.Γ.
Το ξέρω ότι αυτό που θα γράψω δεν ταιριάζει στο επίπεδό σας αλλά λόγω φύσης και ήθους δεν μπορώ να πράξω αλλιώς:
Επειδή ποστάρω σήμερα πρωί, ΔΕΝ θα προβώ σε καμία επιθετική κίνηση έως το απόγευμα, αργά....
Και μην το πάρετε έως αδυναμία, δεν χρειάζομαι να κάνω καμία απολύτως προετοιμασία..... Δεν θέλω να "ξαφνιάσω" τους πρώτους κοντινούς μου αντιπάλους....
Ο Θεός μαζί σας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
opaopaop
Επισκέπτης




Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΠεμ Μάης 15, 2008 5:06 pm

Καλησπέρα Νέστο(ραWink, καλησπέρα Ίμιοι!

Σου έστειλα μνμ μέσα στο παιχνίδι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
megastelth
Μέλος
Μέλος
megastelth


Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ηλικία : 52
Location : Anavissos
Registration date : 12/04/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ερωτήματα   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΠαρ Μάης 16, 2008 6:30 pm

α)Φρέσκιες λίστες με εισφορές,έχετε να βάλετε;
β)ο Αναχαρσις,παραδεχεται την τσιγγουνιά του
γ)Αν αλλάξει τακτική και αρχίζει να συνεισφέρει,θα λήξει το θέμα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stev_R
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Stev_R


Αριθμός μηνυμάτων : 52
Location : SilverTown Athens
Registration date : 16/04/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΣαβ Μάης 17, 2008 3:38 am

Λοιπόν .. η τσιγγουνιά του μέλους των Dele Αναχαρσις δεν έχει όρια...

Εχω την εντύπωση πως εκτός που τσιγγουνεύετε να καταθέσει το ελάχιστο σαν εισφορά σε πριονιστήρια και αγαθά στα νησιά ΜΑΣ (για να μην πώ ΜΟΥ και παραξηγηθώ!!!! αν και γιατί να τα κρύβουμε άλλωστε...) jocolor

Λοιπόν εκτός από την τσιγγουνιά του στις καταθέσεις του.. τού στέλνει και η συμμαχία του αγαθά να τον βοηθήσει να εξοπλιστεί αλλά αυτός τα τσεπώνει.. και δεν φτιάχνει στρατό!!!!
Τα κάνει κομπόδεμα κάτω απο το στρώμα του!!!

Ούτε η γιαγιά του Μάρκου (αυτή ντε με τα πινελίκια) στο "μπαμπά μην τρέχεις" δεν έκανε έτσι .. τέτοιο κομπόδεμα!!!

Συνθήκη ειρήνης με DeLe 6315d11
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nesto
Μαθητούδι
Μαθητούδι



Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ηλικία : 33
Location : kymi(evias)
Registration date : 12/04/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΣαβ Μάης 17, 2008 5:19 am

xaxa!!!!
wraios re stev Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
re megastel ki egw afto thelw na ginei..
alla poios mou eggyatai oti afoy liksei to thema tha kanei eisfores Question Question Question Question Question
vasika exw mia idea Idea Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
na toy ftaksoume ena xrimatokivwtio!!!!!!
(alla na kseroume ton kwdiko) lol! lol! lol!
Sygnwmi pou eirwnevwmai alla den mou afinei kai alla perithoria o "kyrios" ANAXATHEIS(lol! ) Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
axristos
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
axristos


Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ηλικία : 51
Registration date : 01/05/2008

Συνθήκη ειρήνης με DeLe Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συνθήκη ειρήνης με DeLe   Συνθήκη ειρήνης με DeLe Icon_minitimeΣαβ Μάης 17, 2008 11:20 am

Το θέμα με εμένα και ανάχαρσις ΕΛΕΙΞΕ ΟΡΙΣΤΙΚΑ.
Δυστυχώς δεν είχαμε χρόνο να συζητήσουμε τα περαιτέρω αλλά δεν νομίζω πως θα έβγαζα άκρη μαζί του.
Υποψιάζομαι όμως ότι και οι υπόλοιποι ΔΕΛΕ ΤΣΙΓΓΟΥΝΗΔΕΣ ΣΑΝ τον φίλο μου είναι....
lol! afro lol! afro lol!

Αν τώρα θέλει να τον κοπανήσει κάποιος άλλος ελεύθερα.... εγώ δεν ασχολούμαι ξανά μαζί του , βαρέθηκα Sleep
Την καλημέρα μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Συνθήκη ειρήνης με DeLe
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
IMIA_CLUB :: ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤO IMIA CLUB(κόσμος alpha)-
Μετάβαση σε: