IMIA_CLUB
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
IMIA_CLUB


 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 ULs

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
axristos
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
axristos


Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ηλικία : 51
Registration date : 01/05/2008

ULs Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ULs   ULs Icon_minitimeΠαρ Ιουν 06, 2008 12:26 am

Baudolino Μήνυμα 13h 1m 3s Artemisia IV [66:71] 05.06.2008 16:08:35
QUOTE
Αγαπητέ Φίλε.


Θα παρακαλούσα να σταματήσετε τις απειλές και τις προκλήσεις στην marnikol. Το ζητάω ευγενικά. Η συμπεριφορά σας είναι άκρως προκλητική.


Υποτίθεται ότι το συζητήσατε με τους φίλους μας ULh. Για αυτό δεν σας απάντησα εγώ αμέσως. Το ξέρεις. Μην εθελοτυφλείς.


Και συμφωνήσατε ότι το θέμα έληξε. Εκτός και αν βγάζεις ψέυτες τους φίλους της ULh.


Το να απαιτείτε να μπει ένα άτομο σε μια συμμαχία μόνο και μόνο επειδή ο server το έβγαλε σε ένα μέρος που ΕΤΥΧΕ να είστε εσείς δεν δικαιολογεί την συμπεριφορά σας που μπορώ να την αναφέρω στους moderator και να πεταχτείτε από το server. Το ξέρεις και αυτό.


Παρακαλώ σταμάτα τις προκλήσεις. Αλλιώς η ανακολουθία της συμπεριφοράς σας θα γίνει γνωστή σε ΟΛΟ το server και έτσι, είτε φύγει η marnikol οικιωθελώς από το παιχνίδι είτε της επιτεθείτε, δεν θα έχετε καθόλου καλό όνομα στον Beta. Και ξέρεις φυσικά που καταλήγει αυτό.


Φιλικά

Baudolino


ΥΓ. Οι ULh θα μας στηρίξουν.

UNQUOTE
Το ποιος θα τους στηρίξει θα το δούμε στην πράξη , εμένα οι απειλές του δεν με φοβίζουν
Το ξέρετε πολύ καλά αυτό όλοι σας .
ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ για κάθε ενδεχόμενο... Σας τα έχω γράψει και σε κυκλικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
axristos
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
axristos


Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ηλικία : 51
Registration date : 01/05/2008

ULs Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ULs   ULs Icon_minitimeΠαρ Ιουν 06, 2008 12:31 am

Εγώ είχα στείλει το παρακάτω μήνυμα στον αρχηγό των uls , o οποίος δεν είχε ούτε το θάρρος ούτε την τιμή να μου απαντήσει επίσημα, διαβάσατε πάνω τι δικαιολογίες έφερε πως δήθεν νόμιζε ότι το είχαμε συζητήσει με ulh παρακαλώωωωωω!!!!!


Αγαπητοί σύμμαχοι,
Χαιρετίζω την συμμαχία σας , φέρνοντας μήνυμα φιλίας και συνεργασίας . Στα πλαίσια της συμφωνίας των 2 συμμαχιών , εμείς οι Ιμιώτες θέλουμε και εκφράζουμε την θέληση να τηρήσουμε την συμφωνία μη επίθεσης , προασπίζοντας πάντα την τιμή μας και το λόγο μας.
Έχοντας όμως γνώμονα το συμφέρον της δικής μου συμμαχίας διακρίνω ένα σύννεφο στις σχέσεις των 2 συμμαχιών.
Ο marnikol παίκτης της συμμαχίας σας γνωρίζει πολύ καλά την όλη κατάσταση στο σύμπλεγμα των νησιών μας όμως αρνείται πεισματικά να απομακρυνθεί και να κατοικήσει σε ένα διπλανό νησάκι ειρηνικά μαζί μας, παρά τις επανελλημένες εκκλήσεις από τον διπλωμάτη της συμμαχίας μου.
Θέλοντας να αποφύγει τις επιπτώσεις των αποφάσεων του προσχώρησε στην συμμαχία σας με την οποία γνωρίζει ότι έχουμε συνάψει σχέσεις φιλίας και αδελφοσύνης.
Του εξήγησα ότι βάζει σε κίνδυνο την φιλία 2 (συμμαχιών) με μοναδικό και μόνο σκοπό το δικό του συμφέρον , αγνοώντας όλους τους υπόλοιπους συμμάχους του και συμπαίκτες.
Καταλήγοντας ,
Ζητώ την αποπομπή του από την συμμαχία σας ώστε να μπορέσουμε να επιτεθούμε εναντίων του προασπίζοντας έτσι τα συμφέροντα της συμμαχίας μας.
Ευελπιστώ στην κατανόησή σας και αναμένω απάντηση εντός 48 ωρών.
Με τιμή
Αχρ. (Στρατηγός Ιμίων Βετα Σέρβερ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
axristos
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
axristos


Αριθμός μηνυμάτων : 74
Ηλικία : 51
Registration date : 01/05/2008

ULs Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Διάλογοι με μαρνικολ   ULs Icon_minitimeΠαρ Ιουν 06, 2008 12:35 am

> > > Την 05.06.2008 8:36 ο/η axristos έγραψε::

> > > > Λοιπόν τελικά τι έχεις σκοπό να κάνεις?

> > > > Περιμένω απάντηση.

> > > > Αχρ.


> > Την 05.06.2008 12:38 ο/η marnikol έγραψε::

> > > Πίστευα ότι το θέμα είχε λυθεί μια και μίλησαν μαζί σας ανώτερα ατόμα της φυλής μου ...

> > > Θα μπορούσα να πω ότι με έχετε προσβάλλει ίσως δύο φορές, αλλά είναι απλά ένα παιχνίδι ... Αρχικά μου είπατε ότι θα ''μαραζώσω'', και ότι θα ήταν καλό να φύγω ... δεν έφυγα και οι επιθέσεις άρχισαν ... ένας πάικτης σας με τότε 2500 πόντους μου έκανε επίθεση ... δεν είχα ούτε 400 πόντους ... Βρήκα και γω φίλους και γνωστούς που παίζουν το Ikariam ... όπως είστε και εσείς παρέα.

> > > Μπήκα σε συμμαχία λογικό δεν είναι;

> > > Μου είπες ότι θα έπρεπε να προσπαθήσω με σας ... μα είναι δυνατόν να με θέλετε την ώρα που μου έκανε επίθεση δικός παίκτης ; Μου είπατε ότι δεν φέρθηκα έξυπνα ... δηλαδή είμαι χαζή; χαζή θα είμουν αν σας παρακαλούσα ...

> > > Βλέπετε πολύ καλά ότι συνεργάζομαι στην ανάπτυξη του νησιού και εμπόριο έχω κάνει με παίκτες σας.

> > > Βλέπετε την συμμαχία που υπάρχει; ...

> > > Μου ζητάτε τι; Να προδώσω αυτούς που με βοήθησαν και τους φίλους που έχω ...

> > > Πόσο σωστό είναι αυτό;


> Την 05.06.2008 15:38 ο/η axristos έγραψε::

> > Μια στιγμή, να μην μπερδευόμαστε... Δεν νομίζω να σε έχω προσβάλλει ποτέ εγώ προσωπικά. Έστειλα Τελεσίγραφο στην συμμαχία σου (να πάρουν θέση)αλλά ουδέποτε μου απάντησαν, είχα όλη την καλή διάθεση να περιμένω αλλά και πάλι καμία απάντηση. Πως εννοείς εσύ ότι είχε λυθεί το θέμα αφού ουδέποτε κανένας δεν μου απάντησε?

> > Στην Συμμαχία μπήκες για να αποφύγεις τις επιθέσεις γιατί ήξερες ότι είχαμε συνάψει συνθήκη μαζί τους... Μπορούσες να είχες πάει σε ένα διπλανό νησάκι και να τελείωνε το θέμα από την αρχή. Προτιμάς όμως προκειμένου να εξυπηρετήσεις ΑΤΟΜΙΚΑ ΣΟΥ συμφέροντα και μόνο, να θέσεις τους συμμάχους σου σε κίνδυνο και σε έναν ανελέητο πόλεμο. Νομίζεις ότι οι σύμμαχοι σου θα σε υποστηρίξουν? Είσαι γελασμένη. Το δίκαιο είναι με το μέρος των Ιμίων και οι σύμμαχοι σου το ξέρουν γι αυτό σιωπούν.

> > Καλή συνέχεια σου εύχομαι στο παιχνίδι.

> > Φιλικά Αχρ. (Στρατηγός Ιμίων)

Την 05.06.2008 16:14 ο/η marnikol έγραψε::

> Μου είπες ότι δεν φέρθηκα έξυπνα! τι δηλαδή φέρθηκα χαζά ; Αυτό δεν είναι φιλοφρόνηση!

> Ο φίλος σου μου είπε ότι θα ''μαραζώσω'' όταν απλά ζήτησα να δώσει για το ξυλουργίο ενώ είχα πρώτα δώσει κι εγώ ...το μαραζώσω τι είναι κομπλιμέντο;

> Υπαινήσεσε ότι λέω ψέματα ..δε φταίω εγώ αν σερφάρω χρόνια και έχω γνωστούς στ διαδίκτιο. Ετυχε να είναι σε αυτή την συμμαχία. Αν είμουν εντελώς άγνωστη θα με δεχόντουσαν.

> ''ΤΑ ΑΤΟΜΙΚΑ '' μου συμφέροντα ; χεχε παιχνίδι είναι δεν παίζονται ανθρώπινες ζωές ...

> Το ατομικό μου συμφέρον είναι η διασκέδαση και αυτό μου έχετε χαλάσει ...

> Η συμμαχία μου, μου είπε ότι εσείς δεν έχετε απαντήσει ....

> Το δίκιο με το μέρος σας; απο πού κι ως πού ;

> Είμουν 5 μέρες στο παιχνίδι, ζητάω συνεργασία και μου λέτε θα ''μαραζώσω'' ...λέω δε πειράζει και έχω άδικο; .....

> Είμαι με 400 πόντους και ο Dior με 2500 πόντους μου κάνει επίθεση και έχω άδικο;

> Έλεος δεν είμαι κανένα μωρό μεγάλη γυναίκα είμαι και έχω πάιξει άπειρα παιχνίδια.

> Αλήθεια ο Dior σου είπε τι έγινε στις 3 μάχες;

> Παραδέξου ότι απλά δεν με θέλετε στο νησί ! Σας κάνω χαλάστρα σας εμποδίζω...

> Δεν βέπετε όμως ότι συνεργάζομαι ... τελικά ακόμα κι αν χάσω αφου είστε τόσο δυνατοί δεν θα είμαι εγώ η χαμένη ... εσείς θα έχετε χάσει έναν καλό συνεργάτη το νησί ...

> Ξέρεις κάτι όλα γι αυτό το θα ''μαραζώσεις'' γίνονται ... αν ευγενικά μου είχατε πει ξέρεις ειμαστε μια παρέα και απλά θελουμε να είμαστε όλοι μαζι ...θα είχα φύγει .... τώρα όμως δεν φεύγω

> Καλη διασκέδαση


Τα λες και τα βλέπεις όπως θες εσύ. Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε την κουβέντα. Νομίζεις ότι εσύ θα γλιτώσεις επειδή μπήκες uls? Κοίτα τους άλλους που εξαφανίστηκαν όταν ξεκίνησες το παιχνίδι μαζί τους... Κοίτα και τους άλλους που έφαγαν Μπαν και σύντομα θα φύγουν με μόνιμο μπαν από το παιχίδι. Ξανασκέψου το πάντως , ο φίλος μου που λες δεν σου είπε μόνο θα μαραζώσεις και τέτοια... σου εξήγησε από την αρχή καθαρά και ξάστερα τι συμβαίνει σε αυτά τα νησάκια και σου ζήτησε να φύγεις... Το ξεχνάς όμως... Μόνο το θα "μαραζώσεις " κράτησες, ως συνήθως εσείς οι του γένους θηλυκού (αν είσαι βέβαια γυναίκα - δεν μπορώ να το ξέρω) όπως θέλετε τα βλέπετε και όπως θες τα είπες και στα φιλαράκια σου στους uls. Στον αρχηγό σου δεν θα απαντήσω ακόμα καθότι και αυτός τα στραβά μάτια κάνει και θέλω να συννενοηθώ και με άλλους πριν να απαντήσω.

ΟΙ ΑΠΕΙΛΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΣΕ ΜΕΝΑ

ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ , που δεν φαντάζεται....

Φιλικά Αχρ.


Δεν νομίζω ότι θα γλιτώσω! ειλικρινά .το ξέρω ... και όταν έμεινα στο νησί ήξερα ακριβώς τι με περιμένει ...

Το ότι οι άλλοι εξαφανίστικαν το πρόσεξα απο τη 1η εδομάδα, δεν περίμενα να μου το πεις.

Και το έχω αναφέρει...

Τουλάχιστουν 2 νησιά όλο δικά σας ...

Μπαν γιατί; δεν σε προσβάλλω;

Δεν ξεχνώ τίποτα ξέρω πολύ καλά τι κάνετε και βλέπω πολύ καλά και αντικειμενικά δεν μεταφέρω copy paste κάνω .... Που είπα κάτι λάθος ....α ναι στο ότι ο φίλος σου είχε πει ότι δεν θα δώσει και τώρα δίνει ....

Εμείς του γένους θηλυκού ! ! ! ωραίο αυτό ! εσείς γυναίκες δεν έχετε στην παρέα ...;


Το τι σου έγραψε ο αρχηγός μου δεν το ξέρω δεν μου δίνει αναφορά...

Εγω δεν απήλησα κανέναν πάντως ...

Καλη διασκέδαση.

...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ULs
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
IMIA_CLUB :: ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤO IMIA CLUB(κόσμος beta)-
Μετάβαση σε: